Apie psichologinę pagalbą
Nevaisingumas. Mūsų laikais šią diagnozę girdi vis daugiau porų. Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje nevaisingumo statistika vis auga. O tai reiškia, kad auga skaičius žmonių, moterų ir vyrų, kurie jaučia didelį (kartais net milžinišką) dvasinį skausmą. Tačiau kol medicina ieško būdo padėti, nevaisingumo temos paliesto žmogaus siela gana dažnai yra palikta be dėmesio, be rūpesčio, be supratimo… Ji palikta vienatvėje dorotis su savo baimių šmėklom, minčių chaotiškais sūkuriais bei emocijų kalneliais. Kartais pagalvoju, jei egzistuotų sielos echoskopas (ultragarsas), tikėtina mes dažnai pamatytume pavargusią, išsigandusią, vienišą, kartais piktą, o kartais be vilties žmogaus sielą, kuri šaukiasi pagalbos. Todėl psichologinė pagalba nevaisingumo temoje yra tokia svarbi.
Nevaisingumas – pavyzdys tų psichologinių temų, kuriose slypi labai daug sunkių emocijų bei jausmų, tačiau apie juos mažai kas kalba. Tai labai uždara, intymi ir sunki tema, todėl nevaisingos poros dažniausiai vengia atvirai apie ją kalbėtis. Nenorą kalbėti galima suprasti, jį lemia daug veiksnių: baimė, nemokėjimas kalbėti, nežinojimas, su kuo kalbėti, išankstinės nuostatos kaip „kalbėjimu čia nepadėsi“ ir pan. Tačiau aš tikiu kalbėjimu. Daug metų esu psichologė ir žinau, kad kalbėjimas gydo, įrodymų šiam faktui kasdien matau savo darbe. Svarbu dalytis su kitais tuo, kaip jautiesi, su kokiais sunkumais susiduri, kaip sprendi problemą, kas tau padeda, o kas ne. Psichologas ar psichoterapeutas yra tas specialistas, kuris padeda pasižiūrėti į savo gyvenimą plačiau, šiek tiek kitu kampu. Jis padeda iš naujo pažvelgti į tam tikrus jūsų sprendimus, padeda pamatyti jūsų nuostatas, vertybes. Psichologas padeda jums užduoti sau pačiam labai svarbius klausimus: „Kaip gyvenu?“, „Kaip aš pats (pati) prisidėjau prie to, kaip gyvenu?“, „Kokiame santykyje gyvenu su savimi, su pasauliu“ ir pan.
Kai kur galima išgirsti nuomonę, kad išsprendus tam tikras psichologines temas, kurios dažnai vadinamos «psichologiniais barjerais», galima lengviau pastoti, nes yra įveiktas kažkoks vidinis kamštis. Aš asmeniškai tuo netikiu. Jei viskas būtų taip paprasta, nevaisingumas nebūtų tokia milžiniška problema. Užtat aš tikiu, kad psichologas ar psichoterapeutas tikrai gali padėti žmogui pagerinti jo gyvenimo kokybę, santykius, požiūrį į save ir pasaulį. Psichologinė pagalba nevaisingumo temoje gali bent kažkiek išsilaisvinti nuo psichologinės įtampos bei skausmo. Su psichologu galima išmokti priimti tai, kas tavo gyvenime yra duota ir išmokti su tuo būti bei kiek įmanoma kokybiškai gyventi. Tad jeigu jaučiate, kad jums sunkiai sekasi išbūti su savo problema, sunkumu, nesidrovėkite kreiptis psichologinės pagalbos.
Daugiau informacijos apie psichologinius nevaisingumo ypatumus rasite čia.
Registruokitės į konsultaciją:
Tel.: +370 612 094 66
El. Paštas: vinkovskiene@gmail.com
Psichologinės konsultacijos telefonu bei laiškais neteikiamos.